تازه‌های نشر

اخلاق حریم خصوصی در مشاوره اثر نوروزعلی احمدزاده

 

این کتاب که حاصل زحمات محقق گرانتقدر حجة الاسلام احمدزاده از فارغ التحصیلان مؤسسه است که درواقع متن اولیهٔ آن مستخرج از پایان‌نامه ایشان می‌باشد.

در این کتاب می‌خوانیم:

مشاوران تنها در جایگاه متخصّص، جهت ارائه یک راهکار یا درمان یک اختلال قرار نگرفته‌اند، بلکه معتمد و امین مراجعان خود بوده و مسئولیتی بس دشوار دارند. بر این اساس، ضروری است تا شرایط و شایستگی‌های لازم را کسب کنند حدود و خطوط قرمز کار خود را بشناسند، تعارضات اخلاقی و چالش‌های پیش‌روی خود را کشف نموده و با آگاهی کافی در حرفه خود، در این عرصه فعالیت نموده تا از بی‌راهه و کج‌راهه رفتن مصون بمانند.

 

تلاش با نشاط اثر محمد فرهوش و عماد رحیمی

 

این کتاب حاصل تلاش و زحمات حجج اسلام دکتر محمد فرهوش و عماد رحیمی می باشد که به صورت مشترک با مرکز مشاوره سماح چاپ و منتشر شده است.

در این کتاب می‌خوانیم:

با هدف تعدیل کمال‌گرایی افراطی، کتاب‌هایی ترجمه و یا تدوین شده است امّا روح حاکم بر اکثر این کتاب‌ها و راهکارهای ارائه‌شده، فرهنگ فردگرای غربی است. در روانشناسی غربی، هدف زندگی،‌ نشاط و آرامش در دنیاست، از این رو، هر آنچه که موجب کاهش نشاط و آرامش در دنیا شود، مذموم است. کمال‌گرایی افراطی نیز از آن جهت که موجب کاهش نشاط و آرامش در دنیاست، مذموم است و بایستی تعدیل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *