کتب در درست انتشار

عزّت نفس معنوی اثر محمد فرهوش

 

این کتاب که حاصل زحمات محقق گرانتقدر حجة الاسلام دکتر محمد فرهوش از فارغ التحصیلان مؤسسه است که درواقع متن اولیهٔ آن مستخرج از پایان‌نامه ایشان می‌باشد.

در این کتاب می‌خوانیم:

برخی افراد در هدف‌گذاری و تلاش برای دستیابی به اهدافشان انگیزه و امید بیشتری نشان می‌دهند. ایشان در مقابله با مشکلات، به آسانی تسلیم نمی‌شوند، مشکل را به عنوان یک چالش و فرصتی برای رشد ارزیابی می‌کنند و برای حل آن تلاش می‌کنند. ایشان اگر خطایی انجام ‌دهند، تنها رفتار خویش را نقد می‌کنند؛ ارزیابی مثبتی از خویش دارند و برای اصلاح و جبران خطایشان تلاش می‌کنند. این افراد عزّت نفس دارند. «عزّت نفس» ارزیابی فرد درباره خود و توانمندی‌هایش است.

 

سبک‌های ارتباطی اهل‌بیت علیهم‌السلام در تغییر نگرش اثر محمدامین انواری‌نسب

 

این کتاب که حاصل زحمات محقق گرانتقدر حجة الاسلام انواری‌نسب از فارغ التحصیلان مؤسسه است که درواقع متن اولیهٔ آن مستخرج از پایان‌نامه ایشان می‌باشد.

در این کتاب می‌خوانیم:

اهل‌بیت علیهم السلام در تغییر نگرش مخاطبان از چه سبک‌هایی استفاده می‌کرده‌اند؟ در ارتباط با این سوال باید گفت، نویسنده پس از بررسی روایات و سیره، و تفحص در جریانات تاریخی زمان اهل‌بیت علیهم السلام، درنهایت به پنج سبک انگیزش‌محور، عینی‌سازی، اقناعی، واکنشی و تأکیدی دست یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *