نمایش دادن همه 11 نتیجه

اخلاق امر به معروف و نهی از منکر

60,000 تومان
🔖درباره کتاب قرآن کریم امر به معروف و نهی از منکر را ضامن فلاح و رستگاری اجتماعی می‌داند. نکته اساسی

الفبای غیرت بحثی پیرامون فرهنگ غیرت دینی

87,000 تومان
🔖درباره کتاب برگزیده‌ای از سخنان شهید سپهبد قاسم سلیمانی: انسان باید یکی از جنبه‌های غیرت را داشته باشد. یا غیرت

امیددرمانی با رویکرد اسلامی

81,000 تومان
🔖درباره کتاب امید، به افرادی که در موقعیت‌های سخت قرار دارند، انرژی لازم را برای مقابله با سختی‌ها برای رسیدن

تلاش با نشاط: تعدیل کمال‌گرایی افراطی

83,000 تومان
با هدف تعدیل کمال‌گرایی افراطی، کتاب‌هایی ترجمه و یا تدوین شده است امّا روح حاکم بر اکثر این کتاب‌ها و راهکارهای ارائه‌شده، فرهنگ فردگرای غربی است. در روانشناسی غربی، هدف زندگی،‌ نشاط و آرامش در دنیاست، از این رو، هر آنچه که موجب کاهش نشاط و آرامش در دنیا شود، مذموم است. کمال‌گرایی افراطی نیز از آن جهت که موجب کاهش نشاط و آرامش در دنیاست، مذموم است و بایستی تعدیل شود.

با خود غریبه نباشیم

43,000 تومان
امام علی علیه السلام: عَجِبتُ لِمَن یَنشُدُ ضالَّتَهُ وَ أضَلَّ نَفسَهُ فَلا یَطلُبُها! در شگفتم از کسی که گمشده خود را می‌جوید اما خویشتن را گم کرده و آن را نمی‌جوید! غرر الحکم: ۶۲۶۶

عزت نفس معنوی و مقیاس آن

90,000 تومان
پژوهش‌هایی رابطه معنویّت را با عزّت نفس نشان داده‌اند. برخی پژوهش‌ها به‌طور ویژه نقش معنویت دینی و دین‌د‌اری را در عزّت‌نفس نشان‌ داده‌اند. این شواهد بستر مناسبی برای طرح سازه‌ی «عزّت نفس معنوی» فراهم کرده است. عزّت‌نفس در بُعد معنوی، یعنی فرد در بُعد معنوی احساس ارزشمندی و توانمندی کند. عزّت نفس معنوی بر اساس منابع اسلامی یعنی فرد خودش را بنده‌ی ارزشمند خداوند بداند، و در مسیر تقرّب به خدا احساس توانمندی کند، احساس کند با تلاش می‌تواند به مراتب بالای معنویت و قرب خدا دست‌یابد. سازه‌ی عزّت نفس معنوی متشکل از 7 عامل (مؤلفه) است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

اخلاق حریم خصوصی در مشاوره

85,000 تومان
بازتعریف حریم خصوصی، شناسایی و تبیین اصول و کدهای اخلاقی حریم‌خصوصی برای مشاوران، کشف چالش‌های اخلاقی مشاوره با کمک شاهدمثال‌های غالباً واقعی و نیز ارائه الگو برای حل دوراهی‌های اخلاقی از طریق یک فرایند منطقی سه مرحله‌ای شامل؛ ذکر شاهدمثال عینی، تحلیل مسأله و راه برون‌رفت از چالش اخلاقی از مشخصه‌های این کتاب است.

سبک‌های ارتباطی اهل‌بیت علیهم‌السلام در تغییر نگرش

85,000 تومان
«نگرش و تغییر نگرش» ازجمله موضوعات مهم در حوزه روان‌شناسی است. از آنجا که نگرش‌ها بر فرایند رفتار تأثیر می‌گذارند، اهمیت بسیار می‌یابند. افزون بر این، نگرش‌ها مؤلفه اساسی فردیت هر انسان به‌شمار می‌روند. همچنین باید دانست که تغییر نگرش، امری روان‌شناختی است، پس نباید آن را صرفاً نتیجه استدلالات منطقی بدانیم. سبک و اسلوب اهل‌بیت علیهم‌السلا در زمینه تغییر نگرش، متنوع و دارای غنای فراوان و شدیداً تأثیرگذار بوده، تا آنجا که برخی از این شیوه‌ها حتی به تغییر دین مخاطب منجر شده است؛ از این‌رو بر آن شدیم تا سبک‌های ارتباطی اهل‌بیت علیهم‌السلام در تغییر نگرش افراد را از منظر روان‌شناختی بکاویم؛ چه اینکه آنان بزرگ هادیان بشریتند و بیشترین نقش را در جهت اصلاح نگرش افراد و جامعه ایفا می‌کنند.

کمال‌گرایی نسبت به همسر و درمان آن

129,000 تومان
از عواملی که رضایت زناشویی را کاهش می‌دهد، کمال‌گرایی نسبت به همسر است. کمال‌گرایی با انتظارات بالا، قوانین انعطاف‌ناپذیر، منفی‌نگری و سرزنش همسر همراه است. بسیاری از آموزه‌های اسلامی موجب ایجاد نگرش مثبت و انعطاف نسبت به همسر می‌شوند. بر این اساس بسته تعدیل کمال‌گرایی نسبت به همسر بر اساس آموزه‌های اسلامی ارائه شده است.

بخشش در خانواده

70,000 تومان
با توجه به این نکته که انسان‌ها دارای روحیات و رفتارهای متفاوتی هستند، طبیعتاً در تعامل با یکدیگر نیز اختلاف نظر خواهند داشت. با درنظر گرفتن این نکته و اینکه زن و مرد علاوه بر تفاوت‌های جسمی و فیزیولوژی دارای تفاوت‌های روحی و عاطفی هستند، طبیعتاً در زندگی مشترک به اختلافاتی برخورد می‌کنند. همسر عاقل «کسی است که گذشت و بردباری دارد و با بهانه‌های کوچک و جزئی زندگی را متلاشی نمی‌سازد.» از دیدگاه قرآن کریم عفو و گذشت زن و مرد زمانی موجب ازبین رفتن اختلافات و آکنده شدن فضای خانواده از مهر و محبت می‌گردد که ناشی از دو راهبرد مودت و رحمت باشد.

تربيت جوان در نهج‌البلاغه

82,000 تومان
جواني (برخلاف ديدگاه بسياري از روان‌شناسان غربي،) از ديدگاه اسلام، ابتداي دوران تشرف به تکاليف الهي است و جايگاه ويژه‌اي در تربيت اخلاقي دارد؛ زيرا دوران شکوفايي بوده و آمادگي رشد در او بيشتر از دوران ‌بعدي زندگي اوست. فرد در اين دوران همچون زميني آماده براي کشتِ هر بذري است؛ پس بهتر است قبل از کاشته شدن بذر خلقيات ناشايست در او، بذر اخلاقِ مطلوب، توسط الگوهاي ناب اخلاقي، همچون نهج‌البلاغه (که جايگاه آن در تربيت اخلاقي جوان، برگرفته از جايگاه اميرمؤمنان عليه‌السلام در تربيت اخلاقي انسان است) کاشته شود. درباره تربيت جوان، مي‌شود از مباني، اهداف، اصول و روش‌ها، سخن گفت؛ اما آنچه کمتر به آن پرداخته شده است، بيان روش‌هاي تربيتي جوانان براساس تعاليم نهج‌البلاغه به‌صورت مستقل است، که اين اثر در هفت فصل (از جمله: تعريف و جايگاه جواني در اسلام، تربيت اخلاقي در نهج البلاغه، روش‌هاي زمينه‌ساز تربيت، روش‌هاي پرورش شناخت و روش‌هاي پرورش گرايش و رفتار) به آن پرداخته است.