نمایش دادن همه 6 نتیجه

الفبای غیرت بحثی پیرامون فرهنگ غیرت دینی

87,000 تومان
🔖درباره کتاب برگزیده‌ای از سخنان شهید سپهبد قاسم سلیمانی: انسان باید یکی از جنبه‌های غیرت را داشته باشد. یا غیرت

امیددرمانی با رویکرد اسلامی

81,000 تومان
🔖درباره کتاب امید، به افرادی که در موقعیت‌های سخت قرار دارند، انرژی لازم را برای مقابله با سختی‌ها برای رسیدن

تلاش با نشاط: تعدیل کمال‌گرایی افراطی

83,000 تومان
با هدف تعدیل کمال‌گرایی افراطی، کتاب‌هایی ترجمه و یا تدوین شده است امّا روح حاکم بر اکثر این کتاب‌ها و راهکارهای ارائه‌شده، فرهنگ فردگرای غربی است. در روانشناسی غربی، هدف زندگی،‌ نشاط و آرامش در دنیاست، از این رو، هر آنچه که موجب کاهش نشاط و آرامش در دنیا شود، مذموم است. کمال‌گرایی افراطی نیز از آن جهت که موجب کاهش نشاط و آرامش در دنیاست، مذموم است و بایستی تعدیل شود.

با خود غریبه نباشیم

43,000 تومان
امام علی علیه السلام: عَجِبتُ لِمَن یَنشُدُ ضالَّتَهُ وَ أضَلَّ نَفسَهُ فَلا یَطلُبُها! در شگفتم از کسی که گمشده خود را می‌جوید اما خویشتن را گم کرده و آن را نمی‌جوید! غرر الحکم: ۶۲۶۶

عزت نفس معنوی و مقیاس آن

90,000 تومان
پژوهش‌هایی رابطه معنویّت را با عزّت نفس نشان داده‌اند. برخی پژوهش‌ها به‌طور ویژه نقش معنویت دینی و دین‌د‌اری را در عزّت‌نفس نشان‌ داده‌اند. این شواهد بستر مناسبی برای طرح سازه‌ی «عزّت نفس معنوی» فراهم کرده است. عزّت‌نفس در بُعد معنوی، یعنی فرد در بُعد معنوی احساس ارزشمندی و توانمندی کند. عزّت نفس معنوی بر اساس منابع اسلامی یعنی فرد خودش را بنده‌ی ارزشمند خداوند بداند، و در مسیر تقرّب به خدا احساس توانمندی کند، احساس کند با تلاش می‌تواند به مراتب بالای معنویت و قرب خدا دست‌یابد. سازه‌ی عزّت نفس معنوی متشکل از 7 عامل (مؤلفه) است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

کمال‌گرایی نسبت به همسر و درمان آن

129,000 تومان
از عواملی که رضایت زناشویی را کاهش می‌دهد، کمال‌گرایی نسبت به همسر است. کمال‌گرایی با انتظارات بالا، قوانین انعطاف‌ناپذیر، منفی‌نگری و سرزنش همسر همراه است. بسیاری از آموزه‌های اسلامی موجب ایجاد نگرش مثبت و انعطاف نسبت به همسر می‌شوند. بر این اساس بسته تعدیل کمال‌گرایی نسبت به همسر بر اساس آموزه‌های اسلامی ارائه شده است.